RUSÇA ÖĞRENMENİN PÜF NOKTALARI

1.RUSÇA ÇİZGİ FİLM İZLEMEK

Rusça dilini öğrenmek için çizgi film izlemek ve özellikle kulaklık takarak dinlemek çok faydalı olur. Çizgi film yeni başlayanların kelime hazinesini fazlasıyla geliştirir. Anlamadığınız kelimeleri beyniniz siz fark etmeden hafızanıza alır ve o kelimeleri öğrenme zamanı geldiği zaman size uyarılar verir. İzlediğiniz filmleri tekrar tekrar izleyerek kolayca kavrayabilirsiniz. Özellikle sabah saatlerinde ve uyumadan aynı filmleri izlemeniz anlama zorluklarınızı minimuma indirecektir.

2.YOUTUBE KANALLARINDAN FAYDALANMAK

Günümüzde hepimizin saatlerce vakit geçirdiğimiz youtube platformunda bugün hangi konuyu öğrenmek istiyorsanız kolayca ulaşacağınızı biliyorsunuz. Rusça üzerine bir çok kanal var ve çok güzel anlatımlar mevcut. Eğlenerek öğrenmenin en kolay yolu sayılabilir. Sürekli içerik paylaşımlarından faydalanarak kolayca kendinizi geliştirebilirsiniz. Hem  başlangıç hem ileri seviyede Rusça öğrenmek için youtube kanallarını ziyaret edebilirsiniz. Rusdili Kursu sayfamızı ziyaret etmek için TIKLAYINIZ.

3. KİTAP OKUMAK

Rusça başlangıç seviye kitapları okumak kelime hazineniz ve gün içinde kullanmanız gereken kolay cümleler kurmanız için çok önemlidir. Okuduğunuz kitaplarda bilmediğiniz kelimeleri not alır tercümesini yaparsanız sizler için çok faydalı olur. İnternet üzerinde okunan yazılar ile istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. İnternet üzerinden bulduğunuz yazılar için çıktı alabilir ve not alarak okumanız gerekmektedir. Unutmamanız dinlemek izlemek kadar okumak ve not almak da çok önemlidir.

4.SOSYAL MEDYA ARKADAŞLIĞI

Rusça konuşabilmek için günlük olarak pratikler yapmanız gerekmektedir. Çevrenizde bu imkanı bulamayabilirsiniz. Rus arkadaşlarınız yada Rusça bilen arkadaşlar edinmelisiniz. Bunun sosyal medya üzerinde bir çok yolu bulunmaktadır. Sizler için önereceğim bir arkadaşlık sitesi çok fayda sağlayacaktır. Odnoklassniki Rusya nın en önemli arkadaşlık sitesidir. Hem yazarak hem de konuşarak dilinizi geliştirebilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

5.KENDİNİZ İLE KONUŞUN

Bu konumuz eminim ki hepiniz için ilginç gelmektedir. Yapılan araştırmalar yabancı dil öğrenmede insanlar en kolay pratiği kendileri ile yaptığını göstermektedir. Gün içinde çalışırken yemek yerken uyurken sürekli içinizden kendiniz ile konuşun cümleler kurun ve kendinize cevap verin. Bu çalışma yönteminin faydasını ne zaman karşınızdaki ile pratik yapmaya başlayacaksınız  işte o zaman göreceksiniz.

6.ONLİNE EĞİTİM ALMAK

Online eğitim günümüzde çok popüler olmasına karşın pahalı olması nedeni ile çok kullanılmamaktadır. Popülerliği sadece reklamlardan ibarettir.Sizler için saydığım önceki maddelerden ücretiz online eğitim almanız mümkün. Örneğin youtube kanalları ile iletişime geçebilirsiniz. Sosyal medya da kuracağınız arkadaşlıklar ile de bu eğitimleri çok kolay alabilirsiniz. 

Sizler için hazırladığımız Rusça öğrenmenin püf noktalarına değindik. Umarım bir nebze sizlere fayda sağlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*