KENDİNİ TANITMA

Bu yazımız kendimizi tanıtma ile ilgili olacaktır. Rusça kendiniz tanıtma ile ilgili örnek cümleler hazırladık. Hazırlanan cümlelerin Rusça Türkçe ve okunuş şeklini inceleyerek sizlerde kendinizi tanıtabilirsiniz. Hazır kalıp cümleleri kendinize göre uyarlayabilirsiniz. 

1.Merhaba. Benim adım Okyanus Maria. 7 yaşındayım. Annemin adı Hira Babamın adı Ünal. Annem 36 yaşında. Babam 39 yaşında. 1. sınıfa gidiyorum. Her sabah saat 8 de kalkıyorum. Okulum evimize çok yakın. Okula yürüyerek gidiyorum. Resim yapmayı ve oyun oynamayı çok seviyorum. Eve gelince derslerimi yapıyorum. Kitap okumayı çok seviyorum.  

1.Здравствуйте.Меня зовут Окянус Мария.Мне 7 лет. Маму зовут хира .папу  звут Юнал.Маме 36 лет.Папе 39 лет.Иду в 1 класс.Каждое утро просыпаюсь в 8 часов.Моя школа очень близка к нашему дому.В школу иду пешком.Очень люблю рисовать и игры играть.Когда прихожу домой делаю уроки.Очень люблю читать книги.

1.Zdrasvuyte.Menya zavut Okyanus Maria.Mne 7 let.Mamu zavut Hira.Papu zavut Ünal.Mame 36 let.Pape 39 let.İdu v 1 klas.Kajdaye utra prasıpayus v 8 çasof.Maya şkola oçen bliska k naşemu domu.V şkolu idu peşkom.Oçen lyublyu risavat i igrı igrat.Kagda prihaju damoy delayu uroki.Oçen lyublyu çitat knigi.

2.Merhaba. Benim adım Fatma. 35 yaşındayım. Boyum 182 cm kilom 82 kg.  1984 yılında İstanbul da doğdum.İstanbul Türkiye nin en güzel şehridir. 2008 yılında Marmara Üniversitesini bitirdim. Türkçe-İngilizce ve Rusça dillerini biliyorum. Babamın adı Fatih. Annemin adı Ayşe. Aile de 5 kişiyiz. 1 kız  kardeşim bir erkek kardeşim var. Babam ve annem ile yaşıyorum. Annem Rusça biliyor fakat babam bilmiyor. İçki ve sigara kullanmıyorum.Hobilerim kitap okumak yüzmek ve spor yapmak. Fobilerim yükseklik ve karanlık. Bir evim ve bir arabam var. 

2.Здравствуйте меня зовут Фатима.Мне  35 лет.Рост 182см. вес 82кг.Родилась в Стамбуле в 1984 году.Стамбул самый красивый город в Турций.В2008 году закончила университет Мармара.Турецкий-английский и русский языки знаю.Папу зовут Фатих.Маму зовут Айше.В семье нас 5 человек.Одна сестра и один брат есть.Живу с папой и мамой.Мама русский знает но папа не знает.Алкоголь и сигареты не употребляю.Мои хобби -книги читать-плавать и заниматься спортом.Мои фоби высота и темнота.У меня есть один дом и одна машина.

1.Zdrasvuyte.Menya zavut Fatma.Mne 35 let.Rost 182sm.ves 82kg.Radilas v Stambule v 1984 gadu.Stambul samıy krasivıy gorad v Turtsiy. V 2008 gadu zakonçila universitet Marmara.Turetskiy-angliskiy i ruskiy yazıki znayu.Papu zavut Fatih.Mamu zavut Ayşe.V semye nas 5 çelavek.Adna sestra i adin brat yest.Jıvu s papay i mamay.Mama ruskiy znayet no papa ne znayrt.Alkagal i sigaretı ne upatreblyayu.Mayi hobi-knigi çitat-plavat i zanimatsa sportam.Mayi fobi visata i temnata.U menya yest adin dom i adna maşina.

LÜTFEN YORUM KISMINA KENDİNİZİ TANITINIZ.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*